Kobiece sex-stories

Rozmowa z Zosią Szypowską, autorką bloga sex-stories.pl

Z kobiecością jest jak z piękną bielizną – nikt jej nie widzi, ale nasza świadomość, że jest, sprawia, że dzięki niej czujemy się bardziej zmysłowo. Postanowiłam więc zapytać Zosię Szypowską, autorkę bloga sex-stories.pl o kwestie związane z naszą „kobiecą bronią”.

Z ogromną gracją i poczuciem humoru balansujesz po tematyce graniczącej z tabu wielu Polek. Skąd się wziął pomysł na bloga?

Ze wszystkich babskich posiadówek i niekończących się analiz damsko–męskich, damsko-damskich i wszelkich możliwych konfiguracji relacji z drugim człowiekiem. Wliczam w nie także liczne rozmowy z mamą i z babcią, które niewątpliwie swoją bezpośredniością, swobodą i otwartością wprowadziły mnie w pierwsze rozmowy o seksualności. Studia z psychologii i life coachingu dopięły wszystkiego.

Tematyką bloga jest szeroko pojęty sex–coaching. Czym właściwie jest?

Sex coaching dąży zarówno do podniesienia satysfakcji seksualnej jak i zbudowania dobrej relacji z samym sobą i partnerem poprzez pracę z przekonaniami, rutyną, kompleksami, wyrażaniem swoich pragnień, pewnością siebie itp. Na sesje przychodzą zarówno osoby samotne, jak i pozostające w relacji, często także pary.

Na czym polega Twoja rola w sex–coachingu?

Nie skupiałabym się na słowie “seks”, bo jest on często przyczynkiem jak i skutkiem całości naszych zachowań i myśli. Jego rola w naszym życiu jest wielowątkowa, może być aktem bliskości, rozładowania emocji, zaspokojenia, pogodzenia. Podczas rozmów coachingowych skupiamy się na docieraniu do najgłębszych pragnień i skierowania ich na tory nas satysfakcjonujące. Moja rola społecznie ma też charakter edukujący, gdyż czasem okazuje się, że dany problem wynika po prostu z niewiedzy.

Co uważasz za największe coachingowe wyzwanie związane z seksualnością u kobiet?

Największym wyzwaniem, które zauważam jest samoakceptacja i cienka linia pomiędzy zadowoleniem a dyskredytacją siebie. Okazuje się, że w dobie rozbuchanej i wszechobecnej seksualności, wciąż mamy wyzwania związane z jej wyrażeniem. Niechęć seksualna, poczucie wstydu, problemy z bliskością, zagubienie. A wszystko zaczyna się od poczucia kobiecości.

Zgadzam się. Poczucie kobiecości to w zasadzie tożsamość kobiety. Poczucie, które łączy delikatność, wewnętrzną siłę, piękno, zaradność i mnóstwo innych cech. Tym kobiecość jest dla mnie. A dla Ciebie czym jest „nasza magia”?

W pierwszym skojarzeniu postawiłabym na zmysłowość, czyli zdolność czerpania z bodźców płynących z zewnątrz, rezonowanie ze światem. To zapach, gesty, powab, wrażliwość ciała, poznanie jego potrzeb i spektrum reakcji. Idąc dalej, kobiecość to temperament, styl bycia, wzbudzanie sympatii, umiejętność śmiania się z siebie, inteligencja, pewność siebie, choć na drugim biegunie jest też nutka tajemnicy i cicha woda. W końcu to pasja, życie zgodnie z wartościami, wiedza o tym czego chcemy. W ten sposób budujemy naszą osobowość, charakter, pazur czyli „to coś” co nas wyróżnia. I wolność. Uzależniając się od opinii innych, nie będziemy wolne. Eugeniusz Bodo śpiewał „seksapil to nasza broń kobieca, to coś co nas podnieca”. Seksapil to żadna broń, tylko wabik, urok i naturalność. Coś co wzbudza pożądanie, wyzwala fantazje, buduje napięcie seksualne.

Jak więc wg Ciebie dotrzeć do sedna własnej kobiecości?

Istnieje wiele dróg. Aby czuć się dobrze ze sobą i ze swoim ciałem warto się w nie wsłuchać, ale żeby nie wydało się to banałem, weźcie pod uwagę swoje samopoczucie w ciągu dnia.

  • Co dodaje Wam energii, a co Was spowalnia, obciąża?
  • W jakich ubraniach czujecie się zmysłowe?
  • Jak możecie o siebie zadbać podczas natłoku codziennych obowiązków?
  • Co robicie tylko dla siebie? Jak możecie sobie sprawiać przyjemność same?

Kobiecość zawiera w sobie tyle elementów, że zamiast szukać jakiejś obiektywnej prawdy, szukajmy w sobie indywidualności, naturalności, zgodności z samą sobą. Spójrzmy nieco z dystansu do swoje niedoskonałości, które ma absolutnie każdy. Édith Piaf miała wadę postawy, a Marylin Monroe nosiła rozmiar 42 i mimo to stały się ikonami charyzmy i wdzięku.

Ja mam swoje ikony pośród koleżanek – inspirują mnie  i bardzo mi się podoba, jak o siebie dbają – przez co nieświadomie „ciągną” mnie w górę. Jak Ty oceniasz kobiecość Polek w ogóle?

Z codziennej obserwacji na pewno wyłania się obraz modnych, nowoczesnych kobiet, które godzą wiele obowiązków, prace, staże, jesteśmy wykształcone. Wspominając studia life coachingowe i rozpiętość wiekową kobiet od dwudziestu paru do 70-tki, mogę z zachwytem stwierdzić, że drzemie w nas potencjał, wulkan energii i pomysłów na życie i że przebywanie w takim gronie pokazuje różnorodność przejawów kobiecości. Oby tak dalej!

Co sądzisz o atrybutach kobiecości?

Przeczytałam ostatnio badania francuskiego badacza, Nicolasa Gueguen, który sprawdzał ludzkie skłonności do nawiązywania relacji z kobietami w… różnym rodzaju obuwia. Wykazały one, że im wyższy obcas miała na sobie ankieterka biorąca udział w teście, tym chętniej mężczyźni odpowiadali na jej pytania! To samo dotyczy pomocy z podniesieniem upuszczonej „przypadkiem” rękawiczki!

Atrybutem kobiecości jest dla mnie zdecydowanie osobowość i ekspresja, wyrażanie siebie. Nie kopiowanie innych, tylko tworzenie siebie, poznawanie swojego JA i wybieranie tego co dla nas najlepsze!

PODSUMOWUJĄC

Kobiecość jest w naszych głowach, w naszym wewnętrznej przekonaniu i samoocenie. O tym jak trudno ją w sobie ugruntować, świadczy nasze zawstydzenie po usłyszeniu komplementu, zbycie go krótkim „no coś Ty, daj spokój”. Najczęściej uzależniamy nasze poczucie własnej wartości i akceptacji od zewnętrznych wzmocnień, opinii innych ludzi. Krytyka, negatywna informacja zwrotna w pracy czy od ukochanej osoby jest w stanie nas zablokować i stłamsić nasz zapał i zaangażowanie. I zapominamy też o tym, że to nasze przekonanie o własnej sprawczości i wybieranie tego co dla nas dobre i zgodne z naszymi wartościami powoduje nasze lepsze samopoczucie!

zdjęcia* 1234, 567

As a result firm erections can be achieved by an incredible phenomenon introduced by Mahendra Trivedi, popularly known as The Trivedi Effect. cheapest viagra For instance, if buy levitra where you are in the middle of hot summer, it becomes difficult to survive when the air conditioning system stops working. If he has an emotional problem, he loses tadalafil professional potency of keeping or achieving firm erection for a long period of time. Basically, the more the level of cGMP the penis will be more robust and erected. http://deeprootsmag.org/2020/01/23/the-deep-roots-elite-half-hundred-of-2019/ purchase levitra in canada the power to preserve the cGMP that is produced by Pfizer, a popular drug company.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RiE World | Lifestyle & Entertaining Tips

A Women’s Lifestyle Magazine. Your Expert in Effortless Entertaining, Inspiring Living and all things Beautiful & Delicious!
ZOBACZ TAKŻE
tołpa dermo face physio mikrobiom – oczyszczenie skóry wrażliwej
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Nie przegap naszych nowych przepisów i najciekawszych artykułów.