Różowe “imienne jajka” z wianuszkami

Kartki imienne! Dużo jest opinii na temat tego, kiedy ich używać i czy w ogóle używać. Przy małych nieformalnych imprezach imienne kartki nie są często praktykowane. Raczej używamy je do formalnych obiadów czy przyjęć. Może, dlatego, że w naszym zabieganym świecie nie mamy czasu na to żeby myśleć jeszcze o takim drobiazgu. Ja osobiście bardzo je lubię. Diabeł tkwi w szczegółach, czy nie tak? 😉 Akurat takie małe akcenty dodają wyjątkowości całej aranżacji stołu.

różowe “imienne jajka” z wianuszkami 02

Najczęściej dodaję imienne kartki do przyjęcia, które zapowiada się na długie leniwe siedzenie za obiadowym stołem. Najczęściej taką okazję mam na święta. Do tegorocznej różowej wielkanocnej aranżacji stołu też postanowiłam dodać kartki imienne. Aczkolwiek, ciężko jest je nazwać kartkami. 😉 Imiona gości zostały wypisane na pomalowanych na różowo jajkach z gipsu. Do każdego „jajka imiennego” dodałam wianuszek z drobnych kwiatków gipsówki i wyszła dodatkowa ozdoba stołu. Tak jak się to mówi: upolować dwa wróble jednym kamieniem.

A co Wy myślicie o kartkach imiennych?

różowe “imienne jajka” z wianuszkami 05

Narzędzia i Materiały: 

Jajka z gipsu

● Farba w sprayu

Mazak lub długopis do pisania

Drut

Nitki

Gałązka kwiatów gipsówki 

różowe “imienne jajka” z wianuszkami 06

różowe “imienne jajka” z wianuszkami 08

różowe “imienne jajka” z wianuszkami 09

Jak zrobić: 

Malujemy lub spryskujemy jajka gipsowe na dowolny kolor. Dajemy farbie wyschnąć.

Wypisujemy imiona gości na pomalowanych jajkach.

Gałązkę kwiatów gipsówki tniemy na mniejsze części.

Sięgamy po jeden kawałek drutu i owijamy go wokół górnej części jajka. W ten sposób dowiemy się, jaką średnicę powinien mieć wianek.

Skręcamy ze sobą oba końce drutu, tworząc w ten sposób okrąg.

Nitkę owijamy wokół przykładanych do okręgu kwiatków. Kontynuujemy owijanie nitką układanych wokół okręgu kwiatków. Kiedy owiniemy w ten sposób cały okrąg, skręcamy ze sobą jego końce.

Umieszczamy na jajku wianek i ustawiamy w widocznym miejscu na stole. 

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *