Zdrowa dieta, czyli jak zacząć się regularnie odżywiać?

Każdy z nas prawie codziennie słyszy o tym, że, jeżeli chce być w dobrej formie to musi zdrowo i regularnie się odżywiać. Brzmi dobrze, ale z doświadczenia wiemy, że nie jest to wcale takie łatwe. Wymówki typu: nie mam czasu, jestem w biegu, zapominam, zjem później, praca ważniejsza, nie chce mi się, często biorą górę.

Zadajmy sobie pytanie:

  • Kiedy czujemy się najlepiej w swoim ciele?
  • Jak się codziennie czujesz, kiedy wstajesz z łóżka?
  • Czy kochasz siebie?
  • Czy wiecznie jesteś na diecie?
  • Czy co tydzień obiecujesz sobie, że z odżywianiem będzie lepiej?

Paradoksalnie, wszystkie negatywne odpowiedzi wiążą się z tym, jak się odżywiasz.

Regularne odżywianie czyni cuda! Żeby zacząć regularnie i zdrowo się odżywiać, wystarczy odrobinę samodyscypliny i cierpliwości. Już po pierwszym miesiącu zobaczysz  widoczne efekty, a po dwóch będziesz skakać z radości i dumy z własnego ja.

Co zrobić, aby zacząć regularnie się odżywiać:

Jedz 5 posiłków dziennie

Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja ( max do 19). Jeżeli w ciągu dnia odżywiamy się regularnie, to wieczorem nie jesteśmy głodni i nie będziemy podjadać.

Pilnuj godziny posiłków!

Nie oszukujmy się, wystarczy 15 minut by przygotować coś pożywnego do zjedzenia. Jeśli nie masz dostępu do kuchni zabieraj dania ze sobą albo zadbaj o firmę cateringową, który dostarczy Ci jedzenie na cały dzień.

Podobne artkuły: Zdrowe nawyki, które zapewnią codzienne oczyszczanie organizmu 

Nie chodź z pustym żołądkiem

Nasz organizm nie znosi być głodnym, wtedy myśli tylko o tym, aby zaspokoić głód. Najczęściej wtedy sięgasz po niezdrowe przekąski. Jeżeli między posiłkami zrobiłeś się głodny trochę wcześniej, to posłuchaj swojego organizmu i zjedz wcześniej pożywny i zdrowy posiłek.

Po 1 miesiącu, organizm będzie domagał się jedzenia w takich godzinach, do jakich go  przyzwyczaisz.

Nie podjadaj między posiłkami

Kiedy podjadamy, organizm traktuje to jako posiłek i cała nasza praca nad regularnością pójdzie na marne. Tak samo nie zaleca się próbować potrawy podczas gotowania. Choć dla kucharza, nie jest to łatwe zadanie.

Nie odmawiaj sobie przyjemności

Regularne odżywianie, to nie dieta, to styl życia. Zauważysz, jak całe twoje życie się zmieni, kiedy zaczniesz regularnie się odżywiać. Jeżeli masz ochotę na kawałek tortu, czy mega soczysty hamburger, nie odmawiaj sobie. Ale zrób to najlepiej w porze lunchu albo obiadu. Twój organizm potraktuje to jako normalny posiłek.

Podobne artkuły: Skuteczne sposoby na powrót do formy 

Gdy jesteś zapracowana i nie masz czasu zadbać o regularne, zdrowe odżywiane pomyśl o cateringu. Przyznam się, że ja często korzystam z takiego rodzaju odżywiania. Profesjonalny catering zadba o to by posiłki były wartościowe, dobrze skomponowane i żebyśmy nie czuli głodu przez cały dzień. Dzięki diecie pudełkowej Maczfit, która dba nie tylko o żołądki dorosłych, a także dzieciaków, żyje mi się o wiele lżej.

Ostatnio zrobiłyśmy sobie mała przyjemność i urządziłyśmy w godzinach lunchu piknik z pysznym jedzeniem od Maczfit i konstruktywną rozmową na temat zdrowego odżywiania, naszych nawyków i jak możemy sobie nawzajem pomóc aby poczuć się lepiej. Wróciłyśmy do domu zmotywowane i z ogromnym apetytem na lepsze samopoczucie.

Także, przestań zadręczać swój umysł oraz ciało dietami. Tylko zacznij regularnie i zdrowo się odżywiać a zobaczysz, że twoje życie zmieni się na lepsze!

zdjęcia* Liza Taste 

zdjęcia* 15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *