Zatroszcz się o siebie…

Rozleniwione promieniami słońca, czekamy na kolejny wakacyjny miesiąc z nadzieją, że może tym razem uda nam się odetchnąć, odpocząć, wyluzować się. Bo kobieta RiE ciągle jest w biegu z głową pełną pomysłów do wykonania, projektów do zrealizowania. Dłuższe dni zachęcają do podkręcenia tempa co nie zawsze jest dla nas dobre. Czasem marzymy o dniu bez telefonu albo wypełnionego tylko i wyłącznie zabiegami spa. Ale powiedzmy sobie szczerze: kogo na to stać w dzisiejszych czasach. W czasach gdzie trendy jest być na bieżąco i koniecznie online. Często zapominamy, że wakacje są po to by odpocząć i na urlop zabieramy pracę do wykonania. Dodatkowo jak pracujesz w social mediach jak i My, to każda okazja jest dobra by napisać tekst lub zrobić zdjęcie. Wtedy  tak naprawdę pracujesz 24h na dobę. Ja na przykład piszę ten tekst, czekając w kolejce na stylizację paznokci, a przede mną jeszcze dziś 2 sesje fotograficzne do wykonania. I gdzie ten urlop? W tym roku go nie będzie.

Dlatego w tym miesiącu na Rie będzie trochę o odpoczynku i zatroszczeniu się o siebie. Aneta podpowie Wam jak pielęgnować cerę i ciało w letnie miesiące, Agnieszka napisze co nieco o wakacyjnych rytuałach, które pomogą Wam wrócić pełną parą do pracy po urlopie. Paulina zachęci do iście wakacyjnych lektur, a ja wybiorę dla Was najfajniejsze letnie filmy. Zoriana przygotowała świetny wpis o inspiracjach piknikowych, będzie też fajny konkurs a do wygrania  nagrody, które świetnie wyglądają w kuchni i na fotografiach. Jak zwykle będzie wesoło, inspirująco i kolorowo…

To wszystko przed nami, a tymczasem  zapraszam na ulubione redakcyjne posty lipca:

Aneta: Artykuł Justyny traktujący o tym, jak zdrowo i w formie spędzić wakacje, pojawił się na naszym portalu akurat wtedy, gdy sama planowałam swój wakacyjny wyjazd. Z tym większą przyjemnością zapoznałam się z jego treścią. To podstawowa lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy dobrze się czuć podczas urlopu. Bardzo fajnie napisane, do tego piękne zdjęcia. Polecam!

Jak zdrowo i w formie spędzić wakacje?

Agnieszka: Dla mnie inspiracją miesiąca jest post Anety zawierający przepis na pastę z bobu z suszonymi pomidorami. Uwielbiam przepisy, które mogę wykonać z produktów sezonowych i podać niezależnie od sytuacji: podczas grilla, oficjalnej wizyty i zwykłej kolacji . Bardzo cenię sobie zdrowe odżywianie z nutą fantazji, dlatego z pewnością wypróbuję ten przepis !

Pasta z bobu z suszonymi pomidorami

Paulina: W tym miesiącu postanowiłam wyróżnić artykuł Żanety, w którym przeprowadziła rozmowę z Julią Dzwończyk, autorką bloga Joulenka. Bloga Julii śledzę od dawna i ta dziewczyna jest dla mnie prawdziwą inspiracją. Uwielbiam szyć, chociaż jestem samoukiem i wszystkiego nauczyłam się z tutoriali. Jednak właśnie dużo w moim myśleniu zmieniła Julia. Dziewczyna jest niesamowita! Przede wszystkim skupia się na rozsądnym tworzeniu i przemyślanym działaniu. Julia niczego nie gmatwa, nie komplikuje, a wiedzę przekazuje skrupulatnie i prosto. Poza tym na jej blogu człowiek się uspokaja, wycisza, a sama Julia poza nauką szycia, dzieli się świetnymi tekstami motywującymi. Dlatego jak najbardziej zachęcam Was do przeczytania wywiadu oraz do śledzenia bloga.

Inspirujący blog: Joulenka

zdjęcia* 1, 2, 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *