Warsztaty winiarskie the Art Of Wine&Cheese

Na długo przed tym jak szumne bary rozświetlonego, dużego miasta zaczęły miksować i serwować Cosmopolitan i Sex on the Beach, nad homerowskim wybrzeżem morza śródziemnego w cieniu drzew oliwkowych zmysłowo lało się wino. Będąc jednym z najstarszych trunków na świecie i stale wypierane przez coraz nowsze wynalazki gastronomiczno-alkoholowe, wino do tej pory króluje wśród alkoholowej elity i ma spore grono fanów.

warsztaty winiarskie 07

Tym niemniej nie każdy może powiedzieć, że lubi wino. Tak samo jak i inne smaki, smak wina jest smakiem nabytym. Kształtuje się z doświadczeniem i eksperymentami gastronomicznymi. Tak, tak dokładnie z gastronomicznymi. Bo wino nie można nazwać alkoholem imprezowym. Winem delektujemy się przy wykwintnym obiedzie w dobrym towarzystwie.

To właśnie, dlatego po raz kolejny zebraliśmy się na Warsztatach the Art of Wine&Cheese. Wyselekcjonowane wino, szlachetne sery, wyrafinowane przekąski i przede wszystkim dobre towarzystwo – to są elementy, których na pewno nie zabrakło na naszych Warsztatach.

warsztaty winiarskie 04

Tym razem mieliśmy przyjemność spotkać się w stylowym wnętrzu Bielskiej restauracji Magnum Stek i Wino i jeszcze raz przekonać się, że świat oferuje nam tysiące możliwości. Parowanie różnego rodzaju wina z rożnymi gatunkami serów podkreśla ich smakowe charakterystyki i pozwala nam zidentyfikować nasze własne smakowe preferencje.

warsztaty winiarskie 14

Degustowaliśmy kilka wybornych win, z różnych zakątków świata. Do każdego rodzaju wina były zaserwowane starannie dobrane sery. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość, delektując się zaproponowanymi kombinacjami smakowymi, odkryć nowe smaki i nietypowe połączenia win, serów i pysznych dodatków: czatneje, konfitury, orzechy, owoce itd. Degustacja każdego rodzaju wina kończyła się podaniem przekąsek gdzie głównym składnikiem był ser.

Jestem przekonana, że każdy uczestnik warsztatów odkrył dla siebie coś nowego, czy to smak, czy jakiś fakt o winie czy serze. Chcę, żeby i czytelnicy naszego blogu mogli zapoznać się bliżej z naszym wyborem win i dobranym do nich menu. Dlatego dzisiaj umieszczam w poście sekretną listę. 🙂

warsztaty winiarskie 15

Menu Warsztatów Winiarskich 

THE ART OF WINE&CHEESE 

SAVE WATER RIESLING TROCKEN – Riesling, Niemcy

  • Ser kozi z popiołem. Dodatki figi i miód
  • Tomme du Pays Basque. Dodatki orzechy włoskie, jabłka/rukola  

Tost z pieczywa ciemnego zapiekany z serem kozim winogronami miodem i orzechami włoskimi

EL COTO ROSADO – Rosé, Hiszpania

  • Camembert. Dodatki truskawka i mięta
  • Castello Creamy Blue

Zapiekane ciasto francuskie z bri i konfiturą malinową

Sorbet mango

RISERVA DUCALE CHIANTI CLASSICO – Chianti Clasicco, Włochy

  • Gorgonzola
  • Pecorino

Grzyby zapiekane z pomidorem oliwkami mozzarellą I rozmarynem

SIGLO DE ORO CARMENERE RESERVA – Carmenere, Chile

  • Castello Danash Extra Creamy
  • Gouda wędzona. Dodatki mango chatnej, orzechy

Karmelizowana brzoskwinia z prosciutto i serem blue.

Sorbet porzeczkowy

SAUTERNES – Francja

  • Roquefort z miodem i orzechami laskowymi
  • Parmigiano-Reggiano

Kaczka karmelizowana na mandarynce. 

Co o niej myślicie? Macie jakieś swoje propozycje?

warsztaty winiarskie 02

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *