Pudełko na kawałek ciasta

W tym roku na Walentynki postanowiłam zaprosić najbliższe przyjaciółki do siebie i urządziłyśmy sobie Walentynkowe Piżama Party. Impreza była o tyle niezwykła, bo zaczynała się już o poranku a kończyła późnym popołudniem. Było wesoło, kolorowo i słodko. Dla naszych mężczyzn został natomiast wieczór i słodka niespodzianka, by osłodzić im ten czas spędzony osobno.

Pyszną tatrę podzieliłyśmy i zapakowałyśmy w słodkie Walentynkowe pudełeczka, które każda z nas wręczyła swemu ukochanemu na rozpoczęcie wieczoru zakochanych.  

Ja zawsze staram się mieć parę takich pudełeczek pod ręką. Zdarza Wam się, że po upieczeniu jakiegoś przysmaku, dzielicie się nim z innym? Mi bardzo często. Rodzice mieszkają obok i z racji tego, że nie mogą już przesadzać z ilością zjedzonych słodyczy, dostają tylko po kawałeczku. Mam również wspaniałe sąsiadki z którymi nawzajem wymieniamy się pysznościami.

Takie pudełeczko jest też fajnym rozwiązaniem na piknik, czy do zapakowania ciasta do pracy czy dziecku do szkoły.   

Dla tego dzisiaj dzielimy się z Wami DIY, szablonem pudelka oraz wzorem i naklejkami które specjalnie zaprojektowaliśmy na Święto Zakochanych. Oczywiście nie musicie czekać do następnych Walentynek by ten szablon wykorzystać. Możecie, na przykład już dziś upiec ciasto i podzielić się nim ze swoimi współpracownikami, żeby wiedzieli jak bardzo ich doceniacie.  

DSC_1517

Narzędzia i Materiały: 

● Kartki papieru A4 (najlepiej karton około 230 g/m²) – my użyłyśmy karton w kolorze białym na górę pudełka i karton w kolorze złotym na spód pudełka.

● Szablon "Spód pudelka"

● Szablon "Góra pudelka"

● Nożyczki

● Klej

● Naklejki

● Wzór “Różyczki”

DSC_1437

Jak zrobić:

Po ściągnięciu szablonów (szablon "Spód pudełka" i szablon "Góra pudełka")  drukujemy je na kartonach.

Do naszych Walentynkowych pudełeczek, do spodu opakowania wykorzystaliśmy karton ozdobny w złotym kolorze.

By zrobić górną część, należy biały karton zadrukować we wzór „Różyczki”, a dopiero później na zadrukowanym papierze wydrukować „szablon góra pudełka”.

Wydrukowane kartki wycinamy po liniach, zginamy i sklejamy.

Naklejki można wydrukować na samoprzylepnym papierze lub na zwykłym i klejem przykleić je na gorę.

DSC_1527

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *