Przywołując wakacje

Tak bardzo nie mogliśmy się doczekać ciepłych dni i w końcu je mamy. Słonce grzeje bezlitośnie, a lekki wiaterek wydaje się być chwilowym zbawieniem. Jak dla mnie taka pogoda nadaje się tylko do leżenia na leżaczku pod parasolka z drinkiem o smaku tropikalnym. Tak bardzo przydałyby się już wakacje! Egipt, Turcja, Tajlandia, a może Majorka? Ja marzę o Grecji.  Marzy mi się morze, świeże ostrygi i spacer uliczkami Oia na wyspie Santorini.

DSC_5020

W poniedziałek pisałysmy o tym jak nie ulec letniej prokrastynacji, a dzisiaj piszemy o wakacjach. We wszystkim musi być równowaga, zgadzacię  się prawda? Dlatego pokażemy Wam jak umilić sobie czas oczekiwania na wakacje, a mianowicie jak stworzyć wakacyjny klimat u siebie na tarasie. W tym przypadku to taras przemiłej Eweliny, która pozwoliła nam trochę na nim poeksperymentować. Chciałam pokazać Wam smak śródziemia, a co z tego wyszło sprawdźcie na fotografiach.

DSC_5000

Zainspirowana biało-niebieskimi budynkami wioski Oia, Santorini, wybrałam te barwy jako kolory przewodnie do aranżacji stołu. A główną perełką moich udawanych wakacji zostały naczynia, zaprojektowane i zrobione przez utalentowaną Janine Myronową. Gdy zobaczyłam je pierwszy raz zimą na wystawie w Instytucje Designu, wiedziałam od razu że musze je wykorzystać do  swojej stylizacji. Akurat do tej pasowały idealnie! Z przykrością oddawałam je z powrotem i bardzo żałuję, że nie można ich kupić bo pasowały by do wielu aranżacji i byłyby przepięknym dodatkiem do mojej kolekcji.

DSC_5185

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *