Przekraczanie granic na Blog Forum Gdańsk

Przekraczanie granic – temat przewodni drugiego w naszej karierze blogerskiej Blog Forum Gdańsk zaintrygował nas mocno. Ciekawe byłyśmy, o jakich granicach w swoim życiu będą opowiadać twórcy internetowi, których tak dobrze znamy. Czy  odważą się mówić o swoich słabościach, porażkach, lękach? Okazało się, że tak. I co ciekawe ich odwaga stała się naszą odwagą.

W czasach, kiedy, każdy twórca internetowy kreuje swój wizerunek, kiedy pokazujemy piękne fotografie na instagramie, nagrywamy ciekawe insta story, publikujemy motywujące statusy na facebooku, ważne jest, również pokazywanie ciemnej strony mocy. Nikt z nas nie jest super bohaterem, z teczką pełną rozwiązań na życie. Mamy kryzysy twórcze, gorsze dni, chorujemy, czasem nie chce nam się wstać z łóżka. Dzieje się „życie”, które tak rzadko pokazywane jest w mediach społecznościowych. Dlatego tak ważne jest mówić o naszych słabościach, pokazywać siłę w codziennej beznadziei, nie mydlić oczu czytelnikom, obserwatorom, ale walczyć o prawdę. Wyłączyć czasem poprawność polityczną, zdjąć uśmiech z twarzy i pokazać, że ja twórca też mam gorsze dni, też się złoszczę, smucę i momentami nie wierzę w siebie. Prawda jest niesamowicie uzdrawiająca, zarówno dla nas jak i czytelników. To była dla nas najważniejsza lekcja tej edycji – być z czytelnikiem na dobre i na złe.

A Ty jak często przekraczasz swoje granice? Wychodzisz ze strefy komfortu, czy wolisz się nie wychylać? Te pytania chodzą nam po głowach od konferencji. Trudno jest pokazać siebie takim, jakim się jest w środku, gdy wszyscy patrzą, mogą oceniać i nie zrozumieć tego, co czujesz. Mimo wszystko spróbujemy. A Ty?

Chciałabym polecić Wam kilka moim zdaniem najciekawszych prelekcji, które są nie tylko ciekawe i inspirujące, ale także merytorycznie dobre, lub poruszające:

Rzeczowo i ciekawie o sztuce wywiadu: Jak rozmawiać, czyli sztuka wywiadu (Arlena Witt i Wojciech Jagielski)

Najciekawsze wywiady, dziennikarskie ciekawostki i kulisy pracy najpopularniejszego wampira w Polsce.

Czy się odważysz: Przekraczanie Granic Własnego “ja” – panel dyskusyjny

Panel z twórcami, którzy dzielą się, na co dzień z czytelnikami swoją walką z chorobą. Twórcy internetowi, powinni być odważni, bo to oni docierają do masy ludzi, którzy potrzebują tej odwagi. Zobacz koniecznie!

Jak walczyć z kryzysem twórczym: Rozgrzewka z Janiną

Nawet Janina Daily, którą podziwiam za kreatywność w opowiadaniu codziennych historii ma kryzys twórczy! Jak sobie z nim radzi? Zobaczcie sami i co ważne porozwiązujcie zadania, które proponuje.

Internet wie wszystko: Profilowanie osobowości na podstawie ślajdów cyfrowych — Michał Kosiński

Wystarczy 250 lajków, by komputer znał Cię lepiej niż własny Mąż, a co śmieszniejsze niż Ty sam siebie znasz. Mega ciekawy wykład o zagrożeniach w Internecie.

Panel dyskusyjny: Jak przeprowadzić i zredagować dobry wywiad?

„Wywiad to powinna być przygoda intelektualna dla obu stron.” Pożyteczne informacje, dla wszystkich, którzy chcą podszlifować sztukę wywiadu.

Blog Forum Gdańsk dziękujemy za zaproszenie i trzymamy kciuki za następną wspólną edycję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *