Nowości wydawnicze warte uwagi

Nowości wydawnicze warte uwagi

Ostatnie tygodnie obfitowały u mnie w tryb offline. Charakteryzuje się on tym, że zostawiam telefon w domu, wychodzę na długie spacery, odwiedzam rodzinę i skupiam się na sobie i tym, co dla mnie ważne. Przy tej okazji mając trochę czasu wolnego (tak drogie panie – wolego – mając małe dziecko można go wygospodarować!) sięgnęłam po nowości wydawnicze od Sensus, które w mój offline wpisały się idealnie i pomogły zrozumieć głębiej parę spraw, które dla każdej współczesnej kobiety są ważne: savoir – vivre, zdrowie, duchowość i poznanie siebie. W dzisiejszym artykule podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami na ich temat. 

O SZTUCE BYCIA Z INNYMI. DOBRE MANIERY NA NOWY WIEKRenata Mazurowska i Tomasz Sobierajski 
O sztuce bycia z innymi. Dobre maniery na nowy wiek.

Ta książka ujęła mnie najbardziej i muszę się przyznać, że jestem nią bardzo miło zaskoczona. Renata Mazurowska i Tomasz Sobierajski w bardzo ciepły i subtelny sposób, poprzez zapis swoich rozmów i historii na temat dobrych manier pokazują, jak bardzo w dzisiejszym zaganianym świecie warto znać zasady savoir – vivre. Celem tej książki nie jest nauka dobrych manier, wprost, ale skierowanie spojrzenia na drugiego człowieka. Czytając Dobre maniery na nowy wiek z pewnością stwierdzicie, że sarvoir-vivre to nie odległe i skomplikowane zachowania brytyjskiego dworu, ale zachowania i gesty, które wykonujemy codziennie i niemal odruchowo. Dobre wychowanie to nie jest jedynie kwestia tego, jak siedzieć przy stole i trzymać sztućce. To przede wszystkim sposób, w jaki odnosisz się do innych ludzi, szczególnie tych, którzy są na drabinie społecznej niżej od ciebie – jak można wyczytać w książce. Do tego potrzeba przede wszystkim empatii i odrobinę dobrej woli, aby zastanowić się, jak może w danej sytuacji poczuć się druga osoba i jak się zachować,  aby nie obrazić i nie naruszyć – choćby niechcący – czyjegoś komfortu, przestrzeni i poczucia godności. Książka porusza wiele współczesnych tematów, dotyczących życia codziennego: od dzielenia się wspólną przestrzenią z sąsiadami, sztuką obdarowywania, zachowania się przy stole, stosowności strojów w zależności od sytuacji, aż do sposobów pożegnań i tzw. e- etykiety. W końcu, jak sami autorzy stwierdzają: Sami sobie stwarzamy świat, w którym żyjemy – my chcemy tworzyć świat wartości, świat dla nas piękny i ważny – co nie znaczy sztywny i napakowany manierami. Przeciwnie, barwny i zabawny, ale przede wszystkim UWAŻNIE przeżywany.

Myślę, że trafnym podsumowaniem tej książki będzie stwierdzenie rodowodem z reklamy najnowszego modelu smartphona: bądźmy mniej #selfie, a bardziej #bothie. Tę lekturę polecam każdej z nas i ostrzegam – jest bardzo wciągająca!

CUDOWNA MOC ROŚLINNYCH KOKTAJLI, Tomasz Olszewski i Magdalena Olszewska 
Cudowna moc roślinnych koktajli

Tym razem coś dla wielbicielek blendowania w najzdrowszym wydaniu. Autorzy, Tomek i Magda, którzy prowadzą, na co dzień bloga o koktajlach i ich drogocennym wpływie na zdrowie Surojadek, dzielą się swoją wiedzą i przepisami na zdrowe przekąski do picia. Nie jest to kolejna pozycja o dietach (uff, i całe szczęście!). Jest to gotowy poradnik i książka kucharska w jednym. Można polecić tę pozycję zarówno osobom mocno początkującym, jak i tym, którzy mają już pierwsze blendowania za sobą. W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań: jaki sprzęt będzie najlepszy do robienia koktajli, po co w ogóle je pić,  co to jest gęstość odżywcza i czemu to takie ważne, aby to wiedzieć, jakie błędy są najczęściej popełniane przy komponowaniu i piciu koktajli (i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie) oraz m.in. spis dobroczynnych składników zawartych w poszczególnych warzywach  i owocach. I oczywiście, jako gwóźdź programu – kilkadziesiąt gotowych przepisów pogrupowanych zgrabnie w rozdziały – w zależności od tego, na co ma pomóc dany rodzaj koktajlu, np. wspomagające oczyszczanie organizmu, podnoszące poziom energii, na lśniącą skórę oraz włosy. Z książki dowiecie się również, jak wykonać samodzielnie zdrowe desery a nawet… mleko migdałowe i konopne. Znajdziecie garść rad dotyczących sposobów mądrego przechowywania warzyw i owoców, aby nie straciły swojej wartości odżywczej. Całość opatrzona jest apetycznymi fotografiami, które sprawiają, że od razu chce się zabrać do pracy! Słowem: kolejna bardzo mądra pozycja dla każdej kobiety i pani domu. 

CZĘSTOTLIWOŚĆ SERCA, Iliana Ramirez Rangel 
Częstotliwość serca

Doktor Iliana Ramirez urodziła się w Meksyku, w tradycji curanderos (uzdrowicieli), których wiedza i umiejętności opierają się na wiedzy ludów Mezoameryki, przekazywanej od wielu pokoleń. Zainspirowana własnym pochodzeniem i próbą do połączenia własnej wiedzy z naukowymi faktami, stworzyła pozycję, obok której nie należy przejść obojętnie. Jeśli lubicie świat wierzeń meksykańskich, medytacji, uzdrowicieli i terapii naturalnych, to ta książka jest dla Was. Częstotliwość serca zawiera praktyczne wskazówki i ćwiczenia, jak za pomocą natury, kontroli oddechu i oczyszczeniu własnego pola energetycznego odzyskać wewnętrzną równowagę (nie wyłączając jednak możliwości z korzystania medycyny współczesnej). Książka zawiera wiele ćwiczeń związanych z rozwojem własnej intuicji, rytuałami uzdrawiającym, medytacjami itp. To dobra pozycja dla osób potrzebujących wyciszyć się i zająć sobą w każdym rozumieniu tego słowa. Krok po kroku opisuje naturalne metody oczyszczające, relaksacyjne i tonizujące wraz z zasadami stosowania. Warto sięgnąć chociażby po to, aby spojrzeć na świat z innej perspektywy (cóż… skąd wiemy, że ta, z której patrzymy i w którą wierzymy jest właściwą…?)

zdjęcia* 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *