Noworoczna serenada

Kolejny rozdział życia czas zacząć. Na pewno macie mnóstwo planów i nowych pomysłów. Wszystkim wokół składałyśmy życzenia: zdrowia, radości i pomyślności. Pora nieco zmodyfikować piękną tradycję i zacząć życzyć wszystkiego co najlepsze… sobie! Wiem, że może to wydawać się na początku trudne – ale naprawdę warto. 🙂 Dzisiejszy post będzie więc o naszych, kobiecych życzeniach noworocznych – ale takich, na które same mały wpływ.

Zastanawiałaś się, jaki chcesz aby był dla Ciebie nadchodzący rok? Co chcesz aby się wydarzyło? I w końcu: Jak chcesz sobie pokazać, że jesteś dla siebie ważna?

Myślę, że najwyższa pora, by każda z nas pozwoliła sobie usłyszeć swój wewnętrzny głos. I powiedzieć głośno to, co do tej pory krzyczało tylko w środku. Bo to niestety tak jest – zaduszamy siebie, gdy wokół wszyscy krzyczą – od osób w telewizji, do bliskich włącznie.

Chciałabym zaproponować Ci spisanie swoich potrzeb i postanowień w stylu własnego dekalogu – koniecznie powieś go w widocznym dla siebie miejscu i patrz na niego często! Dzięki temu nie umknie Ci w pamięci najważniejsze noworoczne zadanie: zadbanie o samą siebie.

Co więc chcesz sobie powiedzieć w kategorii nowego roku? Zastanów się i spisz swoje postanowienia w kategorii JESTEM DLA SIEBIE WAŻNA (w formie pozytywnej i czasie teraźniejszym – niech się już zadzieje co dobre!) Wystarczy kilka punktów, ale takich, dzięki którym będziesz mogła zwrócić się w swoją stronę. Koniecznie z opisem co to oznacza!

Ja, Agnieszka, obiecuję sobie, że rok 2017 to czas, gdy: (tak, tak: obiecuję – w końcu możemy oszukać wszystkich wokół, ale co jeśli oszukamy siebie? – to raczej już cios w samo serce!).

noworoczna-serenada-01

Mam czas na to, by ZADBAĆ o swoje sprawy – wykonam badania lekarskie – bo wiem, że żyję nie tylko dla siebie i chcę mieć pewność,  że wszystko jest w porządku!

ODPUŚCIŁAM sobie dążenie do nieistniejących ideałów – chcę być po prostu najlepszą wersją siebie. Oznacza to, że nie muszę być i wyglądać perfekcyjnie – nie zwalnia mnie to jednak z obowiązku dbania o siebie. Dlatego nie rzadziej niż (wpisuję wybraną częstotliwość) zobowiązuję się odwiedzić kosmetyczkę i fryzjera.

ROZWIJAM swoje skrzydła: w zgodzie z sobą wybrałam swoją ścieżkę rozwoju – wiem dokąd zmierzam i co mi to da. Pytam mądrzejszych, doszkalam się z nowych umiejętności. Jeżdżę na branżowe spotkania i dbam o swój służbowy wizerunek. Codziennie pytam więc siebie: co dziś zrobiłam dla siebie i swojego rozwoju?

DBAM o ludzi ważnych dla mnie – umawiam się na spotkanie z mamą/przyjaciółką. Wychodzę z mężem na randki. Zależy mi na prawdziwych relacjach, jestem ciekawa ludzi.

Możesz oczywiście dopisać mnóstwo ważnych dla Ciebie kwestii: od stworzenia listy konkretnych pozycji do przeczytania, częstotliwości spotkań z ważnymi dla Ciebie osobami czy spraw do załatwienia.

Mnie czeka najważniejszy egzamin w życiu – zostanie mamą. A to zobowiązuje mnie do tego, by pokazać dziecku, że bez życia w zgodzie z sobą nie będę człowiekiem, jakim chcę być – inaczej nie będę dobrym przykładem do naśladowania. Skoro chcę dać dziecku to, co najlepsze – sama potrzebuję być dla siebie dobra!

Chciałabym Ci jeszcze coś powiedzieć: kochaj siebie mocno. I nigdy nie opuszczaj. Ty i Twoje odbicie tworzycie razem kogoś naprawdę wyjątkowego – SIEBIE

Dlatego powiedzmy sobie razem głośno: zrobię wszystko co w Twojej mocy, by rok 2017 był dla mnie rokiem MOICH pozytywnych zmian!

noworoczna-serenada-02

zdjęcia* 1, 2, 3,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *