Nowoczesna Wiedźma

Można mieć mieszane uczucia do zapożyczonego i obcego dla polskiej kultury święta Halloween, ale ciężko jest się oprzeć możliwości zapomnienia na chwilę o górze obowiązków i na jeden wieczór przeistoczyć się w surrealistyczną istotę, spełniając jedną z dziecięcych fantazji.

Nowoczesna wiedzma 10

Trudno też jest zaprzeczyć, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa zafascynowanie rzeczami paranormalnymi i spirytualnymi. Nie znam żadnej osoby, która co najmniej raz w życiu nie uczestniczyłaby w opowiadaniu strasznych historii przy ognisku lub w domu pod kołdrą. Po prostu lubimy się bać! 😉

W takich historiach postać Wiedźmy zawsze była otoczona intrygą i wywoływała mieszane uczucia. Niektórzy kojarzą ją ze starą i złą kobietą. Eagles śpiewa o niej, że ma “raven hair and ruby lips, sparks flying from her fingertips.”

Nowoczesna wiedzma 01

Ja już dawno wykreowałam sobie swoją własną wersję – wersję wiedźmy nowoczesnej, coś pomiędzy Stevie Nicks, Florence Welch i całej czarującej trójki z Czarownic z Eastwick. Tajemnicza i niebezpieczna, z wyrafinowanym gustem, dobrymi manierami i zabójczym spojrzeniem. Ona zawsze ma parę sztuczek w zanadrzu, które mogą uratować każdą sytuację.

Nowoczesna wiedzma 08

Moją nowoczesną czarownicą może być każda kobieta i jak każda kobieta, wiedźma też lubi ugościć. A czy wrócicie z imprezy, czy nie, to już zależy od Was. 😉

To co? Macie odwagę dołączyć do mojej tegorocznej imprezy Halloweenowej?

Nowoczesna wiedzma 06

Wpis powstał we współpracy z firmą DUKA

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *