Margarita ze świeżych truskawek

Jestem przekonana, że każdy z Was pracował bardzo ciężko w tym tygodniu. Zasłużyliście na weekend, leniuchowanie i na rozpieszczanie się. A my przygotowałyśmy dla Was przepis na truskawkową margaritę, prawdziwy smakołyk dla podniebienia. Ten pyszny napój ze świeżych truskawek nie porównasz ze sztucznie smakującymi drinkami, które zaczynają podawać w barach po zakończeniu letniego sezonu. Korzystajmy się z okazji, bo sezon truskawkowy pomału kończy się.

margarita-ze swiezych-truskawek-7

Nasza truskawkowa margarita jest wszystkim o czym można marzyć w ciepły letni weekend: pełna smaku, lodowata,  o lekkim truskawkowym posmaku i pełna Tequili. A na obrzeżu kieliszka pokryta chrupiącym cukrem i solą… brzmi obłędnie. Ten napój jest rozpustą smakową, który na pewno zapewni Wam przyjemny wieczór. Pamiętajcie tylko, że nie ponosimy odpowiedzialność za następny poranek. 😉

margarita-ze swiezych-truskawek-2

Margarita ze świeżych truskawek 

Składniki na 4 kieliszki:

 mus ze zmiksowanych truskawek (z ok. 1/2 kg truskawek)
 4×40 ml tequili 40 ml likieru pomarańczowego Triple Sec lub innego
 40 ml soku z limonki
 2 łyżki stołowe cukru trzcinowego
 kilka kostek lodu 


Przygotowanie:

Brzeg kieliszka do margarity nawilżamy kawałkiem cytryny i zanurzamy w spodeczku z wymieszanymi cukrem i solą. Proponuję wykorzystać płatki soli (np Maldon), zamiast drobnoziarnistej. W ten sposób uzyskujemy naprawdę pyszną krustę.

Do blendera wrzucamy truskawki oraz cukier i miksujemy tak aby powstał jednolity mus truskawkowy. Tequilę, likier pomarańczowy i sok z limonki wlewamy do shakera dodająć mus truskawkowy. W zależności od tego jak mocna ma być margarita dodajemy mniej lub więcej musu.

Dodajemy lód i aby szybko schłodzić, mocno potrząsamy shakerem. Koktajl przelewamy do kieliszka.

UWAGA! Jeżeli naprawdę nie możecie doczekać się rozpoczęcia prawdziwego weekendu, sugerujemy zastosować super szybki sposób przygotowania margarity. Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na jednolitą masę. Wymieszane składniki przelewamy do szklanek. Viola! Można zacząć celebrować. 🙂 

margarita-ze swiezych-truskawek-6zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *