Magia darowania – magia pakowania

magia-pakowania-01

Czy możecie sobie wyobrazić, że Mikołaj został porwany i nikt na całym świecie nie dostanie prezentów na gwiazdkę? Brzmi to jak jeden ze scenariuszy zagłady ludzkości, zgadzacie się? 🙂 Zimowe święta i cały grudzień jest dla nas miesiącem obdarowywania, dawania i otrzymywania. Wydaje się to bardzo symbolicznym aktem. Na koniec roku robimy podsumowania, co dałyśmy od siebie, a co otrzymałyśmy od innych. Chętnie kupujemy prezenty i chętnie je dostajemy, to tak jakbyśmy w grudniu chciały nadrobić za cały rok. Może tak, a może to po prostu magia. Magia… pięknego kolorowego pudełka pod choinką, które zawiera w sobie to czego tak bardzo pragnęłyśmy. Czy byłam wystarczająca grzeczna w tym roku, żeby w końcu dostać to na co tak dawno czekałam.

Jaki by nie był powód grudniowego prezentowego szaleństwa, to został on w nas głęboko zakorzeniony jeszcze w czasach dzieciństwa. Kalendarz pokazuje „1 grudnia” i jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki świat zamienia się w bajkę. Miasto rozświetla się w świątecznych ogniach. Wszędzie słychać kolędy, tak jak by zaczęło nadawać jedno wspólne światowe radio. Po pracy nie spieszymy się do domu, bo wskakujemy w szpilki i lecimy na następną świąteczną imprezę…  a jak już spieszymy się to żeby, zapalić światełka na choince. A co w operze… a w operze grają “Dziadka do orzechów” i “Jezioro łabędzie”. I jest to wystarczający powód, żeby założyć małą czarną, zawiązać koka i pospieszyć się, żeby zająć wygodne miejsce na bordowym welurowym krześle i przez lornetkę patrząc, pozwolić sobie na zapomnienie w hipnotycznych ruchach baletnic.

Tak, tak w grudniu zdecydowanie rządzi magia. Magia, która drzemie przez cały rok w środku w nas i uwalnia się na widok… tego pięknego kolorowego pudełka. Magia dziecka.

Dlatego w tym roku w RiE World postanowiłyśmy opakować nasze prezenty trochę inaczej, niż zawsze. Elegancję, biel, złoto, cierń, czy skandynawski styl odstawiłyśmy na bok…  i pozwoliłyśmy sobie przypomnieć dzieciństwo, oraz kreatywność naszych Mam, które po nocach (żebyśmy czasem ich nie podejrzały) tworzyły dla nas tą magię, która do tego czasu budzi się w nas co roku z nadejściem grudnia.

Magicznego pakowania Kochani!

 

Jak zrobić mikołaja z papieru 

magia-pakowania-04

magia-pakowania-05

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *