Książka na wakacje

In the summertime when the weather is high
You can stretch right up and touch the sky
When the weather’s fine
You got women, you got women on your mind
Have a drink, have a drive
Go out and see what you can find

Szczęśliwy ten, kto odpoczywa w okresie wakacyjnym. Aby umilić ten czas warto sięgnąć po dobrą lekturę. Nieważne czy opalamy się na plaży, odpoczywamy na łonie natury czy po prostu bujamy się na huśtawce. Gdyby skończyły się Wam pomysły na znalezienie dobrej lektury podsunę Wam tytuły, dla których warto poświęcić odrobinę wolnego czasu, a nawet zarwać noc.

OGRÓD MAŁYCH KROKÓW, Abbi Waxman

Lily traci męża w wypadku i zostaje sama z dwoma córkami. Próbuje ułożyć sobie życie i radzić z codziennością. Gdy firma, w której pracuje w ramach przygotowań do pewnego projektu, wysyła ją na kurs ogrodnictwa nie wie, że to całkowicie odmieni jej życie. A pielenie grządek i sadzenie roślin spowoduje, że inaczej spojrzy na swoje życie.

Przepiękna opowieść o byciu silnym, o radzeniu sobie z codziennością, o pokonywaniu przeszkód, o miłości i przyjaźni. Czasem smutna, ale częściej zabawna. Prosta historia, która wciągnęła mnie od pierwszych stron. Zapewniła mi doskonałą rozrywkę i pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Przepełniona wakacyjnym klimatem (akcja dzieje się w słonecznej Kalifornii!), zapachem kwiatów i aromatem świeżych ziół. Nieszablonowa fabuła podbije Wasze serca, a wspaniali i inteligentni bohaterowie od razu wzbudzą Waszą sympatię. Idealna pozycja do czytania nie tylko w ogrodzie.

BLISKO CIEBIE, Kasie West 

Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja – przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Tak w skrócie prezentuje się fabuła książki.

Kasie West pisze książki skierowane przede wszystkim do młodzieży. Lekkie, zabawne, delikatne, czarujące, z sympatycznymi bohaterami. Jej książki cenię, ponieważ mogę się na chwilę oderwać od problemów. Poza tym pięknie ukazuje relacje między bohaterami, a wątki te są staranne i przemyślane.

„Blisko ciebie” to lektura zabawna, ciepła, przyjemna. Napisana niezwykle lekkim piórem, która wciąga od pierwszej strony. Książka godna polecenia nie tylko dla nastolatków, którzy mają ochotę oderwać się od codzienności i wrócić do czasów szkolnych, ale też dla dorosłych pragnących przypomnieć sobie czasy szkolnej ławki. Nieskomplikowana powieść z wartką akcją, zabawnymi scenami i dialogami. Polecam!

WSZYSTKO CO W TOBIE KOCHAM, Samantha Young 

Bailey jest księżniczką Hartwell, która prowadzi dobrze prosperujący pensjonat. Vaughn to nienagannie ubrany biznesmenem z Nowego Jorku, który również ma swój biznes. Tę dwójkę więcej dzieli niż łączy. Twarde serce i nieustępliwość Vaughna, a także temperament i ognista krew Bailey stworzą mieszankę wybuchową. Ale czy zarówno Vaughn, jak i Bailey zdołają wycofać się z przeszłości, która ich ciągle nawiedza i spróbują stworzyć wspólnie prawdziwe szczęście?

Zostałam w pełni usatysfakcjonowana tą lekturą. Pełna czułości, ognia, seksu, intryg – iskry wręcz latają w powietrzu. Nie położysz się spać, dopóki nie przeczytasz tej powieści.

Autorka wykreowała niezwykle wyraziste postaci. Poza tym akcja powieści rozgrywa się w malowniczym miasteczku Hartwell, do którego z marszu mamy ochotę się przeprowadzić. Miejsce, w  którym nie da się nie być szczęśliwym. Miejsce, w którym spotka nas coś dobrego.

„Wszystko, co w  Tobie kocham” to ciepła, ciekawa i zabawna historia z ognistym romansem w tle. To idealna propozycja na lato, która myślę, że Was nie zawiedzie. Czas na pewno z nią spędzicie miło i przeniesiecie się w bardzo urokliwe, przyjemne miejsce.  

CZEREŚNIE ZAWSZE MUSZĄ BYĆ DWIE, Magdalena Witkiewicz 

Wśród tego zestawienia chciałam polecić książkę także polskiej autorki Magdaleny Witkiewicz.

Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość.

Nie sądziłam, że aż tak dobrze mogę się bawić przy lekturze. Wciągająca, nieprzewidywalna, ciepła i pełna uroku. Bardzo dojrzała lektura, która zabiera nas w podróż w przeszłość, a opisane wydarzenia chwytają czytelnika za serce. Niesamowita, urzekająca, tajemnicza… Bohaterowie są tak fenomenalnie skonstruowani, że wszystkich bez wyjątku pokochałam całym sercem.

“Czereśnie zawsze muszą być dwie” to niezwykle ciepła opowieść o tym co w naszym życiu jest ważne, piękne i za czym tęsknimy. Autorka posługuje się słowem niczym malarz pędzlem. Kreśli przed nami barwne obrazy i oddziałuje na każdy zmysł. Książka dla każdego, bez względu na wiek, która Was zaskoczy i pochłonie bez reszty, a w pamięci pozostanie na bardzo długi czas. To jedna z lepszych powieści, jakie przeczytałam w 2017 roku. Serdecznie polecam! 

WODA, KTÓRA NIESIE CISZĘ, Brittainy C. Cherry 

Za każdym razem, gdy czytam powieści Brittainy C. Cherry nie mogę wyjść z podziwu. Autorka nie tylko opowiada historię, ale zabiera w niesamowitą, emocjonującą i wyczerpującą podróż. Postaci, które kreuje są tak prawdziwe i tak zadziwiająco dojrzałe, dopracowane, że nie możesz nic na to poradzić, ale prędzej czy później się w nich zakochasz. Ponadto nieszablonowe fabuły wywołują dreszcze na całym ciele.

„Woda, która niesie ciszę” opowiada historię Maggie i Brooksa – przyjaciół, którzy przeżywają razem zarówno najlepsze, jak i najgorsze chwile swojego życia. Od prologu, aż po zakończenie historia rozgrywa się w ciągu kilku dekad, a co za tym idzie poznajemy tę dwójkę od małych dzieci, aż po dorosłe osoby.

Książka zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom autorki, a także osobom, które lubią powieści romantyczne o ogromnie emocjonalnym wpływie. Dzięki tej powieści poczujesz chwile smutne, zabawne, delikatne, ale także te złe i porażające, wywołujące strach i drżenie rąk. Postaci pozostaną już na zawsze w Twoim sercu i przez długi czas ich nie zapomnisz. Karuzela emocji gwarantowana. Polecam! Nic tylko czytać!

zdjęcie* 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *