KOPI – nowoczesna biżuteria łącząca sztukę z naturą

Projekty młodej marki KOPI, śledzę już o dawna, prowadzi ją niezwykle inspirująca osoba Natalia Kopiszka, która założyła swoją firmę w 2015 roku. Jej biżuteria jest nowoczesna i zaskakująca jednocześnie. Jeżeli jesteś fanką minimalistycznej biżuterii, która także ma odważne, ciekawe wzory zajrzyj koniecznie na stronę KOPI. Ja już w swoim posiadaniu mam kolczyki – oczy i pierścionek z kulką i nerką.  Zawsze przyciągają uwagę i świetnie dopełniają stylizację. Teraz zastanawiam się nad kupnem apaszki do włosów z biżuteryjnym zdobieniem. A jak wygląda praca Natalii, co ją inspiruje a co denerwuje w prowadzeniu własnego biznesu, przeczytacie w krótkim wywiadzie.

Jak to się stało, że zaczęłaś projektować – czy w Twojej rodzinie ktoś się tym zajmował albo interesował?

W mojej rodzinie nikt nie pracował w branży modowej. Zawsze robiłam sobie sama biżuterie, czy to kolczyki czy proste bransoletki. Od dziecka byłam uzdolniona plastycznie. Dlatego tez poszłam na studia architektoniczne. Niestety z czasem okazało się że nie jest to co chce robić w życiu. Przeprowadziłam się do warszawy by kształcić się w zakresie projektowania ubioru i akcesoriów. Później założyłam firmę.

Jak wygląda Twój typowy dzień pracy? Jak wyglądają prace nad projektem?

Wstaje rano robię kawę – jestem totalnie uzależniona. Siadam do komputera, odpisuje na maile, sprawdzam zamówienia… Współpracuję teraz z kilkoma podwykonawcami. Wysyłam im szkice, lub pełne gotowe projekty zrobione technicznie komputerowo. Robimy pierwsze prototypy wspólnie, a później cała produkcję.

Co Cię inspiruje i motywuje do pracy?

Inspiruje mnie wiele rzeczy. Głownie malarstwo, rzeźba i biżuteria vintage. Motywuje mnie najbardziej to kiedy widzę osoby na ulicach totalnie obce… w moich rzeczach.

Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu własnego biznesu? A co jest najprzyjemniejsze, najbardziej motywujące?

Papierkowa robota… jestem projektantem, ale i też jedyną odpowiedzialną osobą za firmę. Czasem niestety trzeba robić tą „brudna” robotę…

Jakimi zasadami kierujesz się w pracy? Jaki jest twój projekt marzeń? Cel, który chcesz osiągnąć?

Chce żeby Marka KOPI osiągnęła ogólnoświatowy sukces oraz marzy mi się malutki, różowy butik w Paryżu.

zdjęcia KOPI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *