Jak zadbać o formę podczas wakacji?

Jak zadbać o formę podczas wakacji

Z radością wyczekujemy tego momentu, kiedy spakujemy walizkę i udamy się na cudowny urlop. Czasami zaczynamy przygotowania już kilka miesięcy wcześniej, by na plaży pokazać piękną, zadbaną sylwetkę, a później chwalić się przed znajomymi zdjęciami. Wakacje to czas kiedy w końcu możemy się zrelaksować. Chcemy podczas nich czuć się świeżo i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. Niektórzy podczas wypoczynku całkowicie przestają myśleć o swoim zdrowiu, a co za tym idzie samopoczuciu. Dlatego podam Wam kilka moich rad jak zadbać o formę podczas wakacji, błogo spędzić urlop oraz wrócić zrelaksowanym i w świetnej formie!

ZAPLANUJ SWOJĄ AKTYWNOŚĆ

Nie musisz w czasie wakacji chodzić na siłownie, ani robić tych samych treningów, które w domu. Nawet mała dawka aktywności sprawi, że nie tylko będziesz miał więcej energii, ale przede wszystkim poprawi Twoje samopoczucie! Przed wyjazdem przemyśl jakie na miejscu będziesz miał możliwości by dodać do swojego dnia trochę więcej ruchu. Możesz rano wybrać się na krótki bieg w pobliskim lesie lub plaży, zrobić kilka ćwiczeń podczas wypoczynku na plaży lub grać w siatkówkę. Nawet zabawa w morzu może być Twoją dodatkową aktywnością. Nie zapomnij spakować ulubionego stroju i butów sportowych!

JEDZ ŚWIEŻO I LOKALNIE ORAZ ZADBAJ O ZDROWE ŚNIADANIE

Jedzenie na wakacjach dla wielu osób bywa problemem i ogromnym stresem. Należy podejść do tego tematu z głową. Oczywiście, że Twoja dieta będzie odbiegać od tej w domu, ale to bardzo dobrze! Na wakacjach masz możliwość spróbować lokalnej kuchni, nowych smaków i nie odmawiaj sobie tej przyjemności. By czuć się lekko i mieć dużo energii zadbaj by Twoje posiłki były oparte na naturalnych i świeżych produktach. Zabieraj ze sobą zdrowe przekąski w postaci owoców, orzechów. Bardzo ważne jest śniadanie, zdrowy początek dnia sprawi, że będziesz lepiej prezentować się na plaży i mieć więcej energii na zwiedzanie!

Podobne artkuły: Zdrowe nawyki, które zapewnią codzienne oczyszczanie organizmu 

ZWIEDZAJ NA PIECHOTĘ

Zapakuj wygodne buty i zapomnij o komunikacji miejskiej, jeśli tylko możesz. Spacerowanie to świetny pomysł by lepiej poznać okolicę oraz poczuć klimat nowego miejsca. Chodzenie spowoduje, że spalisz więcej kalorii i będziesz mieć możliwość zrobienia pięknych zdjęć oddających z bliska charakter okolicy. Spacer jest świetnym powodem by odejść od stołu kiedy jesteśmy najedzeni i wspomóc metabolizm!

SPRÓBUJ CZEGOŚ NOWEGO

Koniecznie dowiedz się o organizowanych atrakcjach, a być może będziesz miał okazję spróbować czegoś po raz pierwszy. Wiele osób na wakacjach odkrywa nowe hobby jak surfing, kitesurfing, nurkowanie, kajaki, jazda konna, tenis czy golf. Świetną dawkę emocji gwarantuje odwiedzenie parku linowego.

Podobne artkuły: Skuteczne sposoby na powrót do formy 

CIESZ SIĘ WAKACJAMI

Pamiętaj, że urlop to czas dla Ciebie. Warto odpuścić sobie i innym, a skupić się na tym co tu i teraz. Integracja z naturą, świeże powietrze i błogie chwile spokoju, poprawią kondycję Twojego organizmu. Nie stresuj się błachostkami, a skup na szczęściu jakie Cię spotkało i korzystaj z odpoczynku!

Uwierz mi, nie ma nic lepszego niż aktywne, bezstresowo spędzone wakacje. Wrócisz do codzienności wypoczęty i w cudownym humorze, a wakacyjny nastrój zostanie przy Tobie na dłużej.

zdjęcia* RiE 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *