Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

Święta to czas, który spędzamy z najbliższymi: rodziną, przyjaciółmi. Zamiast popadać w panikę, ile rzeczy mamy jeszcze przygotować, lepiej wziąć głęboki oddech i do ostatnich momentów roku podejść ze spokojem, a nie pośpiechem. To przecież czas, który powinniśmy poświęcić na celebrowanie codzienności!

Jak rozpocząć przygotowania? Po pierwsze: nie panikować. Grudzień dopiero się zaczyna, więc zamiast zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, zaplanuj prace już dziś. Jeśli będziesz ciągle przejmować się listą niezrobionych rzeczy, zapomnisz o tej świątecznej, magicznej atmosferze. A przecież to wyjątkowy taki czas w roku!

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

Boisz się, że o czymś zapomnisz? Poświęć 30 minut na rozpisanie rzeczy, które chciałabyś zrobić jeszcze w tym roku. Realnie oceń, czy jesteś w stanie je wykonać lub podzielić pomiędzy domowników. Jeśli nie, nie bój się wykreślić tych najmniej istotnych. Staraj się też nie myśleć o elementach swojej listy, jak o obowiązkach. Postaraj się, żeby ich realizacja sprawiała przyjemność: przy robieniu ciasta na pierogi popijaj swoje ulubione wino, a do sprzątania włącz kolędy. Nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz je nucić.

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

Zmęczenie nie sprzyja ani pracy, ani planowaniu. Dlatego… nie bój się odpocząć. Zamiast biegać po sklepach albo przygotowywać listę potraw, usiądź na kanapie z ulubioną książką i kubkiem gorącego kakao. Upiecz ulubione, pachnące cynamonem ciasto. Napij się grzanego wina. Włącz świąteczne piosenki, wypisz kartki albo bileciki do prezentów. A może już czas na udekorowanie choinki? Światełka i ozdoby wprowadzą do domu atmosferę, przy której po prostu nie można się denerwować.

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

O czym jeszcze zapominamy w natłoku obowiązków? Przede wszystkim o sobie. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Jeśli nie lubisz piec ciast, nie bój się zapytać o pomoc przyjaciółkę. Nie potrafisz wybierać prezentów? Poproś najbliższych o przygotowanie ich listy marzeń. Ale najważniejsze: nie bój się odpocząć i nie denerwuj się tym, co jeszcze przed Tobą. To ostatnie dni tego roku, więc powinnaś spędzić je z uśmiechem na twarzy!

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?
Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

Pamiętaj, że nawet, jeśli o czymś zapomnisz, to przecież nic się nie stanie: spóźniony prezent dla przyjaciółki będzie pretekstem do kolejnego spotkania, zamiast lampek można rozstawić w mieszkaniu świeczki, a spalone ciasto… Przynajmniej nie będziesz wyrzucać sobie tych dodatkowych kalorii! Najważniejsza są atmosfera i Twoje samopoczucie. Goście nie zauważą, czy podałaś złe kieliszki albo zapomniałaś wyjąć czegoś z lodówki. Najlepszym przepisem na udane święta, będą uśmiechy Twoich bliskich. A zobaczysz je tylko wtedy, jeśli sama poddasz się świątecznej atmosferze!

Jak przygotować się do Świąt bez pospiechu?

zdjęcia* RiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *