Inspirujący blog: Zenja

Gdy przypadkiem trafiłam na jej bloga poczułam się jak dziecko w sklepie z cukierkami. Zenja.pl to miejsce kolorowe, soczyste i mega pozytywne, dokładnie takie jak jego autorka Kasia. Co znajdziemy na blogu? Kaczki, flamingi, kaktusy oraz mnóstwo inspiracji. Jeżeli intersujesz się hand letteringiem, kaligrafią, rysowaniem a także organizacją czasu i biurka, to miejsce idealne dla Ciebie. Dodatkowo zdradzę, że Kasia prowadzi sklepik między innymi z kawami, gdzie nałogowo kupuję smak marcepanowo–pomarańczowy (pycha!!!). To ja napiję się kawki, a Ciebie zapraszam na inspirujący wywiad z Kasią, autorką Zenja.pl.

inspirujący blog zenja 05

Jestem bardzo ciekawa jak powstawał pomysł na bloga i jego nazwę?

Po pierwsze – bardzo mi miło, że mnie zaprosiłaś do swojego cyklu! A zenjowego bloga zakładałam przez wiele miesięcy. Najpierw chciałam stworzyć portal o… modzie. Na szczęście się nie udało! Kupowałam dużo magazynów modowych, fotografowałam modę, ale w pewnym momencie zaczęła mnie interesować tematyka lifestylowa, DIY, przyrządzanie kawy, sukulenty, rysowanie, hand i brush lettering. Stwierdziłam, że chcę mieć nie portal, ale własny magazyn i to lifestylowy! Zdawałam sobie sprawę, że to za szybko, stąd decyzja o założeniu zenjowego bloga jako pierwszy etap realizacji marzenia związanego z magazynem.

A skąd nazwa?

Blog ma inspirować, a bardzo inspirującą osobą w moim życiu jest m.in moja Babcia, która ma na imię Prakseda, ale mówimy na Nią – Zenia. Aby było bardziej intrygująco, zmieniłam „i” na „j”, stąd „zenja”.

inspirujący blog zenja 10

Jakie są Twoje ulubione tematy na blogu i które z nich są najbardziej popularne?

Wszystko, co znajduje się na zenja.pl – uwielbiam! Od pokazywania pracowni, biurek kreatywnych osób po wyzwania, organizację czasu, notatniki i hand lettering. Największą popularnością cieszą się wpisy dot. bullet journal. Odwiedziłam kilka osób, które prowadzą ten rodzaj organizacji czasu i pokazałam na blogu poszczególne strony z bullet journal oraz tricki i wskazówki, jak go prowadzić. Również dobrze przyjęła się moja nowa pasja czyli brush lettering (pisanie za pomocą brush penów). Niedawno zaczęłam naukę i na blogu zdaję relację z moich postępów.

Czy według Ciebie blog może być jedynie pasją, czy może też pomysłem na siebie i dochodowym biznesem?

Moim zdaniem blog może łączyć wszystkie te aspekty. Mi jednak nie jest łatwo podejmować współprace sponsorowane. Jeszcze nie jestem na nie gotowa. Prowadzę sklep kreatywny frannys.pl  i czasami wspominam o tym moim czytelnikom, gdyż na nim można znaleźć akcesoria do brush letteringu i kawę, o czym piszę na blogu.

inspirujący blog zenja 07

Czy masz jakieś wskazówki dla początkujących blogerek?

Przed założeniem bloga warto się do niego przygotować. A jak? Np. poprzez dołączenie do grup na FB zw. z blogowaniem, poczytać porady blogerów, założyć Instagrama i obserwować innych. A jak się już założy bloga, to polecam udział w wyzwaniach, gdyż to dobra okazja do poznania wielu osób.

Jakie są plany na przyszłość związane z zenjowym blogiem?

Chciałabym rozwijać newsletter, aby moi czytelnicy otrzymywali częściej kreatywne bonusy oraz organizować więcej wyzwań związanych z brush letteringiem i rysowaniem.

ZdjęciaZenja.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *