Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

„Mam misję: chcę tak zmienić internet, aby każda przeglądana strona sprawiała przyjemność” – to zdanie znakomicie opisuje to czym zajmuje się Ola Gościniak na swoim blogu Jestem Internaktywna. Dla mnie blog Oli to prawdziwa skarbnica dobrych rad i informacji na temat technicznej strony blogowania, o której z łatwością zapominamy. Sama korzystałam nie raz z kursów Oli, dlatego zapragnełam zaprosić ją do naszej rubryki, bo byłam ciekawa jak wygląda jej praca nad Jestem Internaktywna. Zapraszam na wywiad.

Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

Jestem bardzo ciekawa jak powstawał pomysł na bloga i jego nazwę? Czy jego tematyka i grupa odbiorców była z góry ustalona, czy wszystko rozwijało się wraz z blogiem?

Pomysł, aby prowadzić bloga kiełkował we mnie przez kilka lat. Ale tak naprawdę dopiero spotkanie z kilkoma kreatywnymi blogerkami na mastermind’zie popchnęło mnie ku konkretnym działaniom. W ciągu tygodnia wyznaczyłam grupę docelową, wymyśliłam nazwę, stworzyłam od zera bloga i napisałam 3 pierwsze artykuły. Stwierdziłam, że jeśli nie zabiorę się za to od razu to będę dalej odwlekać. Potem poszło już wszystko lawinowo, bo okazało się, że jest ogromna potrzeba na blog o stronach WWW, WordPressie i SEO dla kobiet w Polsce.

Jakie są Twoje ulubione tematy na blogu a jakie lubią Twoi czytelnicy?

Moje ulubiony cykl to tak zwana „Przegladarka”, w której pokazuję ciekawe artykuły, nowe narzędzia, a ostatnio także trochę lifestyle’u. Okazało się, że czytelnicy także ten temat polubili. Ale najbardziej na blogu lubię tworzyć darmowe wyzwania, w których wspólnie działamy nad konfiguracją konkretnych rzeczy – a moi czytelnicy pokochali ten format. Aktualnie w lipcowym wyzwaniu SEO brało udział aż 1000 osób!

Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

Czy według Ciebie blog może być jedynie pasją, czy może też pomysłem na siebie i dochodowym biznesem?

Oczywiście, że blog może być dochodowym biznesem oraz pasją. Myślę, że jestem doskonałym przykładem na to. Po roku prowadzenia bloga okazało się, że moje dochody z kursów online są porównywalne do tych, jakie osiągam podczas tworzenia stron WWW jako freelancerka. Po tych wnioskach przestałam pracować w formie 1:1 i jestem pełnoetatową blogerką utrzymującą się ze swojej działalności online.

Jakie są największe trudności związane z blogowaniem i jak sobie z nimi radzisz?

Nie miałam jakiś większych trudności w blogowaniu, ale może dlatego, że staram się nie tworzyć problemów, wszelkie trudne tematy traktuję jako wyzwania. Dla mnie najtrudniejszy był sam start, aby spiąć się w sobie i postawić ten pierwszy krok ku blogowaniu.

Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

Czy masz jakieś wskazówki dla początkujących blogerek? Co jest najważniejsze w prowadzeniu Twojego bloga? Jakie są Twoje priorytety?

Moim priorytetem są moi czytelnicy i tworzenie dla nich darmowych, wartościowych treści. Jednak nie zapominam w tym o sobie, jeśli dana tematyka mi nie odpowiada to nie piszę jej na siłę, bo mogłoby to wyjść nienaturalnie. Jeśli dopiero zaczynasz ze swoim blogiem to nie odwlekaj tego, bo możesz tego żałować. A jeśli nie jesteście pewni, czy blogowanie jest dla Was to zacznijcie od najprostszych rzeczy. Włączcie Worda i zacznijcie pisać kilka pierwszych artykułów. W ten sposób można bardzo łatwo sprawdzić czy pisanie jest dla nas. A sprawy techniczne nie są takie trudne jak się wydają. W razie jakichkolwiek problemów technicznych dołącz do mojej grupy wsparcia na FB – Jesteśmy Interaktwne – a wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Jakie są Pani plany na przyszłość związane z blogiem?

Ostatnio bardzo mocno stawiam na treści wideo, bardzo dobrze one sprawdzają się zwłaszcza na moim blogu, gdzie często pokazuję, jak coś skonfigurować. W tej chwili większość postów na blogu jest wzbogacona o filmiki i widzę, że bardzo się to podoba moim czytelnikom (a może teraz już widzom). Widzę w tym bardzo duży potencjał.

Inspirujący blog: Jestem Interaktywna

zdjęcia Jestem Internaktywna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *