Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

„Moim głównym zadaniem jest inspirowanie innych do wprowadzania zmian w swoim życiu” – tak napisała o sobie Ewelina Mierzwińska,  autorka bloga, na którego zaglądam jak brakuje mi motywacji w życiu. Ewelina jest certyfikowanym coachem i za misję postawiła sobie wspierać w rozwoju kobiety, które nie boją się siegać po swoje marzenia. Zaprosiłam ją do wywiadu, ponieważ od dawna śledzę jej pracę i ogromne zaangażowanie.

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

Jestem bardzo ciekawa jak powstawał pomysł na bloga i jego nazwę? Czy jego tematyka i grupa odbiorców była z góry ustalona, czy wszystko rozwijało się wraz z blogiem?

Zdecydowanie moja blogowa droga to droga ewolucji. W blogosferze pojawiłam się pierwszy raz z blogiem zawierającym teksty z recenzjami książek oraz felietonami, które wcześniej pojawiały się w serwisie Interia360. Przez chwilę miałam przerwę w blogowaniu i powróciłam do niego bez konkretnego pomysłu na to, jak docelowo ma blog wyglądać (czyli wbrew wszystkiemu, o czym teraz mówi się wszem i wobec!), a jedynie z samą świadomością, że bardzo chcę wrócić do pisania!

Ta pasja zaowocowała stopniowym wysuwaniem się na przód tekstów, w których czułam się najlepiej, w których mogłam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z kilku lat budowania własnej firmy oraz pracy nad szeroko pojętym rozwojem osobistym.

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

Jakie są Twoje ulubione tematy na blogu a jakie lubią Twoi czytelnicy?

Bardzo lubię pisać teksty, o których wiem, że będą przydatne dla moich Czytelników. Pomogą im w rozwoju, odpowiedzą na ich wątpliwości związane z budowaniem czegoś swojego czy wskażą nową drogę do realizacji ich celów. Po statystykach i zaangażowaniu widzę, że te posty są rownież bardzo cenione przez moje grono odbiorców. Jednak lubię czasem napisać coś bardziej lifestylowego, podzielić się swoją codziennością, zapleczem mojej pracy. Czytelnicy dobrze odbierają i takie treści, bo dzięki nim mogą mnie poznać i zobaczyć, czy to do czego zachęcam w tekstach rozwojowych sama wprowadzam w swoje osobiste życie!

Czy według Ciebie blog może być jedynie pasją, czy może też pomysłem na siebie i dochodowym biznesem?

Uważam, że blog jak najbardziej może zostać lub wspierać nasz biznes.

Warto jednak patrzeć na możliwości, jakie niesie ze sobą blogowanie szerzej niż tylko jak na źródło współprac komercyjnych. W ramach działaności blogowej można stworzyć i promować swoją wiedzę, a także swoje produkty lub usługi. Taka promocja i szerzenie informacji o naszej ofercie może przynieść korzyści w postaci regularnej sprzedaży tego, co oferujemy, ale też jest drogą do zdobycia ciekawych propozycji pracy lub zleceń czy kontraktów.

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

Jakie są największe trudności związane z blogowaniem i jak sobie z nimi radzisz?

Z mojej obecnej perspektywy, w której jestem mamą 7 miesięcznej córeczki, największym wyzwaniem jest wygospodarowanie czasu na pisanie tekstów i opiekę nad blogiem. Myślę, że temat znalezienia czasu na blogowanie jest znany większości osób, dla których blog nie jest jedynym zajęciem. To, co sprawdza się u mnie, to wykorzystywanie nawet minimalnej ilości czasu, jaką mam do dyspozycji. Obce jest mi podejście, że skoro mam “tylko 15 minut” to nawet nie opłaca mi się niczego zaczynać. Od ponad 7 miesięcy całe moje blogowanie i obecność online w mediach społecznościowych składa się z takich 5, 10 czy 15 minutowych bloków czasu.I da się!

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

Czy masz jakieś wskazówki dla początkujących blogerek? Co jest najważniejsze w prowadzeniu Twojego bloga? Jakie są Twoje priorytety?

Najważniejsze w prowadzeniu bloga jest w moim przekonaniu tworzenie takich treści, jakie najbardziej nas pasjonują i w obrębie których możemy przepaść na wiele godzin, w czasie których będziemy poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie.  Blogowanie bowiem powinno wynikać nie tylko z samej chęci wybicia się czy “szybkiego” zarobku. Warto, by było oparte o nasze faktyczne zainteresowania i największe pasje. Jednocześnie jeśli nie będziesz miała w sobie zapału do tego, by nieustannie poszerzać zakres swoich kompetencji to po pewnym czasie nie będziesz miała nic do zaoferowania swoim czytelnikom. Idealnym więc połączeniem jest pasja i ciężka, systematyczna praca.

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z blogiem?

Od strony zaplecza planuję zmiany związane z wyglądem bloga, a konkretnie ze sposobem wyświetlania się na nim treści. Będę dopracowywać to, jakie są kategorie widoczne na blogu i opracowywać łatwiejszy sposób dotarcia do najważniejszy blogowych tekstów. Jeśli natomiast chodzi o stronę merytoryczną, to w najbliższych miesiącach skupiam się na zaprezentowaniu mojego kursu “7 dni do celów”, którego kolejna edycja startuje w październiku.  Można już teraz zapisać się na listę osób zainteresowanych kursem i przy okazji odebrać zestaw przydatnych narzędzi do tworzenia i realizacji celów!

Inspirujący blog: Ewelina Mierzwińska

zdjęcia* Ewelina Mierzwińska

1 Komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *