Degustacja „Wine & Fashion” w Odkupieniu Win

Wino i moda to dopiero połączenie idealne! Mogliśmy się o tym przekonać podczas degustacji Wine & Fashion, która odbyła się w nowo otwartym, bardzo klimatycznym wine barze Odkupienie Win, który mieści się na pl. Czesława Niemena 1.

Podczas tej wyjątkowej degustacji, nasza autorka Liza Taste, która była jednocześnie pomysłodawcą i prowadząca tego eventu, skomponowała swoje stylizacje inspirując się wybranymi winami. Ciekawi jesteście jaki obrała kierunek?

“Wino ma bardzo wiele do powiedzenia. Moją inspiracją było pochodzenie wina, jego aromat, smak i nawet sama etykietka butelki.” – mówi Liza. “Pod koniec degustacji, nie musiałam za dużo mówić. Goście sami chętnie opisywali wino oraz łączyli go z moją stylizacją. Myślę, że taka degustacja, na dłuższy czas pozostanie w ich pamięci”

A jeżeli chodzi o wina, to koncept “Odkupienie Win” z pewnością ma się czym chwalić. Asortyment jest naprawdę obiecujący i bardzo szczegółowo dobrany przez sommelierów, których zastaniecie na miejscu przy kupowaniu wina.

To miejsce wyróżnia się nie tylko nowoczesnym klimatem, ale i tym, że każdy z ulicy może przyjść i przed kupieniem zdegustować wino, na jakie ma ochotę. W niewielu miejscach mamy taką możliwość.

Razem z trunkami, jakie zostały dobrane przez sommeliera, goście przenieśli się do słonecznej Hiszpanii i gorących Włoch. Podczas degustacji „Wine&Fashion”, mogliśmy sami ocenić wino i wyrazić swoją opinię na temat jego aromatu oraz smaku.

Wina, które najbardziej przypadły do gustu, to hiszpańskie Grande Cortade L’Instant. (szczep Cabernet Sauvignon, Merlot i Pinot Noir). Lekko różowe, bardzo delikatne z wyczuwalną maliną, poziomką i delikatną truskawką w śmietanie. Właśnie ta truskawką w śmietanie oraz delikatny różowy kolor był dla Lizy główną inspiracja przy doborze stylizacji. Lekki, dziewczęcy set od Gosi Strojek, idealnie się komponował z tym winem.

Druga pozycja, którą pokochali goście, również pochodzi z Hiszpanii. Czerwone, wytrawne wino o niezwykle pięknej etykiecie z oczami o nazwie “TresOjos” (szcep Tempranillo,region Calatayud), zarówno wizualnie jaki i smakowo zaintrygował  gości. W smaku wyczuwało się dużo dojrzałej wiśni, czereśni oraz przebijała się delikatna nuta kakao.

Tym razem to etykieta wina oraz jego mocny, hiszpański temperament posłużył za inspirację dla stylizacji Lizy. Do degustacji wybrała długą, czarno-białą spódnicę we wzór przypominający oczy. Ta stylizacja nawiązywała do etykiety oraz odzwierciedlała temperament hiszpańskiej kobiety.

A jak wszystkim minął wieczór w „Odkupieniu Win”? Było dużo doznań, zdobytej wiedzy, śmiechu oraz dobra dawka mody i wina.

Wideo i zdjęcia Krzysztof Pruszyński

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *