Baby Shower: jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Nieważne jak ekscytujące i ciekawe życia prowadzimy na co dzień, to są chwile, które zasługują na szczególne wyróżnienie i dodatkowy moment celebracji. Baby Shower może nie jest polską tradycją, ale ma wielkie szanse na to, żeby mocno zakorzenić się w naszej kulturze. Bo jak można nie świętować tak ważnego momentu jak stan błogosławiony i kto ma bardziej zrozumieć ważność tego aktu jak nie My kobiety. Czym dokładanie jest Baby Shower i jak zorganizować takie przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby shower to spotkanie przyszłej mamy z jej koleżankami. Najczęściej odbywa się w ostatnich miesiącach ciąży. Takiemu wydarzeniu zazwyczaj towarzyszą gry, zabawy, konkursy dla przyszłej mamy, ale także dla pozostałych uczestniczek. Jednym z punktów baby shower są prezenty. Stąd w nazwie „shower” czyli prysznic, co ma oznaczać „zalanie” przyszłej mamy prezentami. Jednak najważniejszym elementem imprezy jest “zalanie” jej miłością, pokazanie tego jak jest dla wszystkich ważna. Baby Shower to tak naprawdę szansa dla wszystkich by się spotkać i na spokojnie spędzić czas razem, przed tym jak pojawi się maluch i wywróci całe życie do góry nogami.

Podejrzewam, że podświadomie każda z nas chciałaby mieć taką niespodziankę, ale zamiast tego by czekać aż się ktoś domyśli, gdy przyjdzie na to czas, trzeba działać natychmiast. Ilonka na swoją niespodziankę doczekała się w zeszłym tygodniu, po tym jak dwa lata temu urządziła Baby Shower dla swojej siostry Żanety.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Podobne artkuły: Baby Shower Żanety 

Tym razem Żaneta dostała bardzo ważne i sekretne zadanie by urządzić Baby Shower niespodziankę dla Ilonki. Mając już dwa takie przyjęcia w RiE World zdecydowałyśmy się napisać dla Was mały poradnik, jak taką imprezę zorganizować samemu.

ZRÓB LISTĘ GOŚCI I USTAL BUDŻET

Baby Shower z reguły jest organizowany przez siostrę, kuzynkę lub najbliższą koleżankę przyszłej mamy. Taka osoba wie prawie wszystko o gościu honorowym, jej upodobania, preferencje, charakter. Zna całą listę jej koleżanek i to, którą warto zaprosić, a którą nie. Po wypisaniu listy, czas wykonać telefony, ustalić parę możliwych dat i składkę, którą każdy mógłby wnieść do budżetu. Na podstawie wstępnie wykonanych telefonów, ustalamy datę i budżet.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

WYZNACZ DATĘ

Planując datę Baby Shower trzeba pamiętać, że najlepiej go urządzić w 7-8 miesiącu ciąży, kiedy ciąża jest ustabilizowana, a przyszła mama nadal czuje się w miarę komfortowo. Jest to też dobry moment na obdarowanie prezentami, bo przyszła mama szykuje wtedy wyprawkę i będzie wiedziała, co już ma, a co jeszcze potrzebuje.

WYBIERZ MIEJSCE

Wybierając miejsce weź pod uwagę porę roku, miejsce, listę gości i budżet. Jeżeli lista gości jest duża, lub gdy mamy większy budżet rozsądnie będzie zdecydować się na restaurację czy wynająć salę w hotelu. Oszczędzi to osobie, która organizuje dużo zachodu podczas i po imprezie. Nie będzie miała na głowie takich rzeczy jak nakrycie do stołu, catering, sprzątanie. Piknik na świeżym powietrzu w parku jest świetnym rozwiązaniem latem i wczesną jesienią.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

POMYŚL NAD WYSTROJEM I ZAPLANUJ MENU

Zdjęcia Baby Shower, które oglądamy na Pinterescie są tak słodkie i urocze, bo mają zawsze przemyślaną tematykę i idealnie dobrane do niej dodatki. Planując tematykę bierzemy przede wszystkim pod uwagę płeć dziecka oraz estetkę i upodobania przyszłej mamy. Dla Ilonki urządziłyśmy elegancki i delikatny paryski Baby Shower, a Hotel Binkowski idealnie dobrał pod tematykę przekąski: lekkie, pyszne i wyszukane.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?
Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Podobne artykuły: Impreza rodem z Pinterest 

NASZKICUJ SCENARIUSZ

Wymyśl, dlaczego chcesz się spotkać z przyszłą mama w dzień przyjęcia. Pamiętaj, że ma to być niespodzianka. Dodatkowo pamiętaj, żeby uprzedzić ją, że zabierasz ją w jakieś szykowne miejsce, żeby nie przyszło czasem jej do głowy wyjść z domu w dresach, nieumalowanej, prosto z łóżka po zjedzonych dwóch pudełkach lodów. Uprzedź gości, na którą godzinę dokładanie mają być, gdzie czekać i żeby nie wyskoczyli z za kąta z okrzykiem “Niespodzianka”. Bo wtedy na pewno może się zdarzyć niespodzianka i maluch zdecyduje się, że też chce w tym uczestniczyć. Pomyśl o dodatkowych atrakcjach, np. pamiątkowych zdjęciach Polaroidem.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

PODZIĘKUJ GOŚCIOM

Prezent dla gości na koniec imprezy jest prostym sposobem aby im podziękować za to że znaleźli czas, żeby przyjść i dołączyć do jeszcze nie zbyt popularnego pomysłu na uszanowanie przyszłej mamy. Nie musi być wygórowany. My przedłużając paryską tematykę pożegnałyśmy gości słodkimi bonbons, a dokładnie pysznymi pralinami oraz naturalną lemoniadą o smaku róży.

Baby Shower, czyli jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Spodziewamy się że nasz mały poradnik będzie służyć Wam pomocą.

Miejsce: Hotel Bińkowski

Kwiaty: Bierz Go Bukiet

Lemoniada/Pralinki: Delikatesy Wehikuł Smaku

Dodatki: Party Deco

Tort: AleBabeczka Cukiernia

zdjęcia* RiE 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *